2nd February 2016 Atis 1Comment

Skats no Staļģenes tilta tā vien aicina doties tālāk Lielupes plašumos uz Jelgavu.

Lielupe-pie-Stalgenes

Straume pamazām izzūd uz neatgriešanos. Pārvietošanās virziena valdnieks te kļūst vējš. Ja airējat raftu, jums pēc 20 km ir izredzes redzēt cik skaisti naktī Jelgavā ir izgaismots dzelzceļa tilts. Kanoe laivā vai smailē tas visdrīzāk ies secen.

Sākt Lielupes posmu no Staļģenes uz Jelgavu ir vērts. Jau pēc 2,5 km labajā pusē ieraudzīsiet un varēsiet apmeklēt Latvijas pirmā prezidenta villu pašā Lielupes krastā. Āra baseina ar džakūzī un alus turētājiem diemžēl nav, toties vēstures cienītāji būs sajūsmā 🙂 Blakus atrodas arī skaists nedaudz pārmežojies parks. Ārzemju tūristi tajā paliek pumpaini no odu dzēlieniem.

Lielupe-pie-AuciemAuci-Jana-Cakstes-majas

Ozolnieku novada Salgales pagastā, pašā Lielupes krastā atrodas Latvijas Valsts pirmā prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājas „Auči”. Pašreizējā ēka celta 20. gs. 30.gados. Kopš 1995. gada īpašums atkal pieder Čakstes dzimtai, to atjaunojis prezidenta vecākais mazdēls Jānis Konstantīns Čakste un viņa ģimene. 1999. gadā tapusi ekspozīcija, kas ļauj iepazīt J. Čaksti kā personību, sabiedrisku darbinieku, kuplas un draudzīgas ģimenes galvu un izsekot Čakstes dzimtas likteņiem.

Ja spēka ir daudz, tad pa labajā krastā ietekošo Garozes upi var doties 1,4 km uz augšu līdz Garozas ciematam pēc aliņa. Pie reizes pie šosejas tilta varēsiet nofotografēties ar Velnagrāvja ceļazīmi, kas ir vienīgā upe Zemgalē, kas visāgarumā tek tikai Dienvidu virzienā.

Lielupe-pie Garozes-ietekas
Lielupe pie Garozes upes ietekas

3 km tālāk Lielupes kreisajā krastā pietek Svitenes upīte. Te ir šīsdienas maršruta vidus. Tālāk jau ir ilgais ceļš kāpās un lēnām sākam kaplēt maratonu.

Svitenes_ieteka_Lielupe


3 km lejpus Svitenes ietekai Lielupes labajā krastā jūs priecēs interesantais Teteles tornis. Līdz Jelgavai vēl atlikuši 7 kilometri. Tie ir tikai daži līkumi nu jau iespaidīgi lielajā upē.

IMG_1257

3,5 km lejpus Teteles tornim Lielupi šķērso Jelgavas apvedceļa tilts. Tas ir ievērojams ar to, ka tam pa apakšu iet gājēju tiltiņš. Tas ir domāts tilta tehniskajam personālam. Tomēr dažreiz te iemaldās arī kāds tūrists ar geokešinga izteiksmi sejā.


Ja pamazām iestājas tumsa, tad gaismas priekšā liecinās par tuvošanos lielpilsētai un ceļojuma galamērķim.

IMG_4191
Tumsā šis skats liecina, ka esat klāt Jelgavā, vēl tikai 800 metri atlikuši līdz Pasta salas airēšanas bāzei. Tomēr pastāv vēl iespēja iemaldīties Driksā un pabaudīt Jelgavas nakts noskaņas mazliet ilgāk.

One thought on “Laivu maršruts: Staļģene – Jelgava (#2.4)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *